راه‌اندازی وب اپلیکیشن سایت

داشتن وب اپلیکیشن پیشرونده PWA برای سایت بویژه قالب های فروشگاهی، یکی از مهمترین فاکتور‌ها بویژه برای سئو و خدمات سئو می‌باشد. ابتدا بیایید با PWA آشنا شویم.

وب اپلیکیشن های پیش‌رونده یا PWA چیست؟

PWA مخفف Progressive Web Application است. این فناوری از اوایل سال 2015 توسط شرکت گوگل معرفی شد. یک PWA به اصطلاح وب سایتی است که از فناوری های مدرن و جدید وب استفاده می‌کند اما ظاهر و کارکرد آن شبیه یک اپلیکیشن معمولی می باشد. به بیان ساده تر، PWA یک وب سایت می باشد که با استفاده از مرورگرهایی مثل کروم و فایرفاکس وارد آن شده و سپس با یک اپلیکیشن سروکار داریم.

ویژگی های اپلیکیشن های پیش رونده وب (PWA) :

  • قابل استفاده در هر دستگاه و سیستم عاملی هستند (بویژه اندروید و iOS) به همین دلیل به آن ها پیش رونده می گویند.
  • به دلیل اینکه اپلیکیشن های پیش رونده وب در اصل یک وب سایت می باشند، از طریق موتورهای جستجو قابل یافتن هستند.
  • برخلاف اپلیکیشن های بومی، نیازی به نصب و مراحل پیچیده دانلود ندارند و با استفاده از یک URL می توان به راحتی آن ها را به اشتراک گذاشت.
  • در ظاهر شبیه یک اپلیکیشن بومی هستند و رابط کاربری مشابه آن ها دارند.
  • بدون اتصال به اینترنت و حتی با سرعت پایین اینترنت قابل استفاده هستند.
  • اپلیکیشن های بومی نیازمند آپدیت از طریق فروشگاه های نرم افزاری هستند اما PWA ها به دلیل استفاده از Service Worker همیشه به روز می باشند و به محض اینکه کاربر به اینترنت وصل باشد و محتوای جدیدی انتشار داده شود، آن محتوا بلافاصله در اختیار کاربر قرار می گیرد.
  • اپلیکیشن های پیش رونده وب، در بستر HTTPS قرار دارند در نتیجه از نظر مسائل امنیتی بسیار ایمن هستند.
  • این اپلیکیشن ها واکنش گرا (Responsive) و کاملا انعطاف پذیر می باشند.

در این بسته با استفاده از افزونه‌های معتبر قابلیت PWA را برای سایت شما فراهم می‌کنیم تا بتوانید خدماتی بهتر از قبل به مشتریان خود ارائه دهید و اعتبار سایت خود را چه از لحاظ سئو و چه از لحاظ کلاس کاری کسب‌و‌کار افزایش دهید.

همچنین امکان سفارش اپلیکیشن اختصاصی وب‌ویو نیز وجود دارد که می‌توانید از طریق افزودنی سرویس درخواست خود را ثبت نمایید. اپلیکیشن اختصاصی حاوی بسته نصبی است که می‌توانید آن‌را در مارکت‌هایی همچون کافه بازار منتشر نمایید.

سوالات متداول سرویس

Retry Layer 1