موارد مهمی که پیش از استخدام و همکاری با فریلنسرها باید بدانید

موارد مهمی که پیش از استخدام و همکاری با فریلنسرها باید بدانید

به عصر فریلنسرها خوش آمدید! کار آزاد و مستقل همیشه طرفداران خود را داشته است؛ اما در دهه گذشته این نوع کسب درآمد کاملاً برای عموم مردم جا افتاده و حالا کسب و کارهای زیادی هستند که ترجیح می دهند پروژه های خود را به یک فریلنسر بسپارند تا یک کارمند ثابت. بنابراین در این مطلب تمرکز خود را بر کارفرماها می گذاریم. در ادامه ابتدا می بینیم که همکاری با فریلنسرها چه مزایای برای شما دارد و بعد 6 قدم تا پیدا کردن فریلنسر ایدئال را مرور می کنیم. پس به عنوان کارفرمایی که پیش از این تجربه کار با فریلنسرها را نداشته اید، با دنبال کردن این مطلب دید بازتری نسبت به این همکاری خواهید داشت.

همکاری با فریلنسرها چه مزایای برای من دارد؟

در چند سال اخیر تحقیقات زیادی درباره دلایل محبوبیت تر شدن فریلنسینگ انجام شده است. نتیجه نهایی همه این تحقیقات یک چیز بوده است: دلیل اصلی محبوبیت فریلنسینگ، دامنه آزادی فوق العاده آن است.

در این نوع کار کردن همه چیز تحت اختیار فریلنسر است. به طوری که خود فریلنسر می تواند ساعات و روزهای کاری، محل کار، نوع پروژه و … را انتخاب کند. در واقع فریلنسری برای افرادی که چندان علاقه ای به زندگی کارمندی ندارند، یک شغل ایدئال است.

اما ما می خواهیم بدانیم که همکاری با فریلنسرها برای کارفرماها چه مزایایی دارد. خب خبر خوب این است که استخدام یک فریلنسر، یک معامله دو سر بُرد است. چرا؟

دریافت کیفیت و خدمات بهتر:

یکی از واقعیت های فریلنسینگ این است که اگر کار یک فریلنسر خوب نباشد، عملاً بی کار خواهد بود. چراکه فریلنسرها خودشان مسئول پیدا کردن پروژه های بعدی شان هستند. پس همیشه باید انگیزه ای قوی به کارفرمایان بدهند تا قانع شوند که این پروژه را به آنها بسپارند و چه انگیزه ای بهتر از کیفیت کار؟

بنابراین وقتی با یک فریلنسر همکاری می کنید، تقریباً می توانید مطمئن باشید که او تمام تلاش خود را می کند تا این کار را به نحو احسن انجام دهد.

هزینه های مقرون به صرفه تر:

با استخدام فریلنسر، در هزینه های خود نیز صرفه جویی می کنید. چگونه؟ وقتی یک کارمند تمام وقت را استخدام می کنید، باید هزینه میز، تجهیزات اداری، بیمه و … او را هم بپردازید. اما این هزینه در همکاری با فریلنسرها حذف می شوند. در واقع شما به یک فریلنسر فقط برای کاری که انجام می دهد دستمزد می دهید و خبری از هزینه های جانبی نیست.

بهره وری بیشتر:

وقتی قرار است یک پروژه را به یک فریلنسر بسپارید، قبل از شروع جدی کار، یک قرارداد پر و پیمان با او می بندید. در این قرارداد تمام جزئیات پروژه و مسئولیت های دقیقی که به عهده فریلنسر است، تعریف می شوند. همین کار باعث می شود که فریلنسر خودش را حتی در قبال جزئیات پروژه هم مسئول بداند.

این در صورتی است که وقتی یک کارمند تمام وقت دارید، برای هر یک از پروژه ها قرارداد نمی نویسید. بنابراین ممکن است پروژه پیش رو برای کارمند درست تعریف نشود، او مسئولیت های خودش را فراموش کند و … .

اینها فقط بخشی از مزایای همکاری با فریلنسرها هستند. البته ناگفته نماند که همکاری با فریلنسرها چالش هایی دارد.

برای مثال فریلنسرها در طول پروژه از شما دور اند. به همین خاطر اگر شما یا آنها نحوه استفاده از ابزارهای همکاری از راه دور را چندان بلد نباشید، ممکن است درباره هماهنگی های لازم کمی به مشکل بخورید.

اما در مجموع با نظر گرفتن مزایا و معایب کار فریلنسرها، می توان این نتیجه را گرفت که کفه های ترازوی به سمت مزایای این همکاری است.

چگونه فریلنسر ایدئال خود را پیدا کنم؟

وقتی به این نتیجه می رسید که در پروژه پیش روی خود یک فریلنسر را استخدام کنید، حالا به مرحله اصلی کار می رسید. در این قدم با میلیون ها فریلنسر رو به رو هستید که باید گزینه ایدئال خود را از بین آنها پیدا کنید. شاید این کار به نظرتان طاقت فرسا یا حتی غیر ممکن برسد. اما اگر بدانید که برای پیدا کردن و استخدام فریلنسر دقیقاً باید چطور قدم بردارید، یک سری از گزینه ها به طور خودکار حذف می شوند.

در ادامه 6 قدم برای پیدا کردن فریلنسر ایدئال را با هم مرور می کنیم.

1- عنوان شغلی مورد نیاز خود را به طور دقیق تعریف کنید

اولین قدمی که باید برای پیدا کردن یک فریلنسر ایدئال بردارید، این است که عنوان شغلی دقیق مورد نیاز خود را مشخص کنید. منظور از جزئیات این است که مثلاً تعیین کنید که به دنبال برنامه نویس اندروید تازه کار (Junior) هستید یا برنامه نویس اندروید حرفه ای (Senior). همینطور مشخص کنید که مثلاً به دنبال برنامه نویس اندروید Junior به زبان جاوا باشید.

در واقع باید هر چیزی که می توانید درباره این عنوان شغلی تعریف کنید را تعیین کنید. با این کار می توانید دقیقاً همان جایی که مناسب شماست به دنبال فریلنسرها باشید. برای مثال بعضی از پلفترم های فریلنسینگ، به طور اختصاصی فقط در بعضی از حوزه ها فعالیت می کنند. ژاکت سرویس نیز یکی از این پلتفرم هاست که فقط در زمینه معرفی فریلنسرهای 5 شاخه زیر فعالیت دارد:

بنابراین اگر به دنبال همکاری با فریلنسرها هستید، می توانید مستقیماً به سراغ همین پلتفرم بروید تا به جامعه هدف دقیق خود دسترسی داشته باشید.

2- همه چیز را درباره پروژه مشخص کنید

یکی از کارهای ساده ای که می تواند همکاری با فریلنسرها را راحت تر کند، تعیین کلیات و جزئیات پروژه است. پس در گام بعدی وقت بگذارید و موارد زیر را برای پروژه تعیین کنید:

  • اهداف
  • بودجه
  • جدول زمانی
  • مسئولیت های مورد نیاز

وقتی همه این موارد را با جزئیات روشن کنید، خودتان متوجه می شوید که یک سری از فریلنسرها گزینه مناسبی برای این پروژه نیستند.

برای مثال وقتی فریلنسرها یک پروفایل برای خود در پلتفرم های فریلنسینگ می سازند، حدود دستمزد و مدت زمانی که می توانند پروژه را تحویل دهند را بیان می کنند. پس شما می توانید بودجه و بازه زمانی خود را با آنها تطبیق دهید و گزینه های نامناسب را حذف کنید.

نکته: در بسیاری از پلتفرم ها، از جمله ژاکت می توانید پروفایل فریلنسرها را با یک فیلتر خاص مرتب کنید. برای مثال می توانید محدوده بودجه را به عنوان فیلتر انتخاب کنید تا فقط فریلنسرهایی که برای تان مناسب اند را ببینید.

3- مسئولیت ها و مشخصات فریلنسر ایدئال خود را تعریف کنید

در قدم بعدی اطلاعاتی شبیه به پروفایل یا رزومه فریلنسر ایدئال خود را بنویسید. این کار هم کمک می کند که دقیقاً بدانید به دنبال چه کسی هستید. این اطلاعات شامل موارد زیر می شوند:

  • مهارت های کلی لازم
  • مهارت های جزئی لازم
  • میزان تجربه (بر اساس سال یا تعداد پروژه های انجام شده)
  • حدود تعرفه
  • میزان انعطاف پذیری

4- پروفایل فریلنسرها را بررسی کنید

خب اگر مراحل قبل را به درستی طی کرده باشید، حالا کارتان بسیار راحت و حتی لذت بخش است. در این مرحله کافیست پروفایل فریلنسرها را (بعد از فیلتر کردن لیست آنها) بررسی کنید. سپس وارد پروفایل آنها شده و جزئیات مهارت ها و شرایط آنها را بررسی کنید.

در این بررسی ها فراموش نکنید که نمونه کارهای فریلنسر را به دقت ارزیابی کنید. هر یک از این نمونه کارها می توانند آینده پروژه شما باشند.

اگر چندین فریلنسر توجه شما را به خود کردند، می توانید لینک پروفایل آنها را در یک فایل ورد ذخیره کنید. همینطور می توانید در همان فایل توضیحات اضافه ای که در ذهن دارید را هم جلوی نام هر یک از این فریلنسرها بنویسید تا لیست منظمی از کاندیداهای خود را داشته باشید. سپس بر اساس اولویت، برای آنها پیام همکاری بفرستید و اگر گزینه فعلی به نتیجه نرسید، به راحتی به سراغ گزینه بعدی بروید.

5- با گزینه های برتر مصاحبه کنید

گاهی اوقات همکاری با بعضی از فریلنسرها حتی به مرحله مصاحبه نمی رسد. برای مثال شاید برای یک فریلنسر پیام همکاری بفرستید و او با تأخیر زیاد این پیام را جواب دهد. در این صورت بهتر است از این گزینه صرف نظر کنید. چراکه ممکن است این پاسخدهی ضعیف در طول پروژه هم گریبان گیر شما شود.

اما اگر از مرحله پیام همکاری عبور کنید، وقت آن است که با گزینه یا گزینه های برتر خود مصاحبه کنید. معمولاً در این مرحله حدود 5 یا 6 فریلنسر در لیست بررسی قرار دارند.

با مصاحبه آنلاین، تلفنی یا حضوری با فریلنسر می توانید مهارت های ارتباطی، اعتماد به نفس، سطح مهارت ها و … فریلنسر را دقیق تر بررسی کنید.

6- یک پروژه آزمایشی را برای ارزیابی بیشتر در نظر بگیرید

در اکثر موارد می توانید تصمیم نهایی خود را در همان مرحله مصاحبه بگیرید. اما اگر هنوز مردد هستید و اگر پروژه پیش رو یک پروژه بزرگ و مهم است، می توانید یک پروژه آزمایشی کوچک را به 2 یا 3 گزینه برتر اختصاص دهید. انجام یک پروژه واقعی به عنوان نمونه، می تواند سرنخ های بسیار بیشتری را درباره مهارت ها فریلنسرها به شما بدهد.

نکته پایانی

گاهی اوقات ممکن است به دلیل محدودیت های زمانی، مراحل بالا را چندان با دقت طی نکنید. اما باید بدانید که بی دقتی در هر از این مراحل می تواند پروژه شما را رسماً خراب کند.

به عبارتی دیگر همکاری با فریلنسرها هم مثل سایر اقدامات لازم در یک کسب و کار است. به این معنی که هر چه وقت و دقت بیشتری برای آن صرف کنید، در آینده نیز مشکلات کمتری خواهید داشت.

به علاوه باید یادآور شویم که استخدام و همکاری با یک فریلنسر به مرور زمان راحت و راحت تر خواهد شد. بنابراین اگر این بار اولی است که می خواهید چنین همکاری ای را شروع کنید، مطمئن باشید دفعه های بعدی بسیار شیرین تر و راحت تر خواهد بود.

بنیامین خلیلی

بنیامین خلیلی

نویسنده از: 1400/06/30

دیدگاه خود را بنویسید

Retry Layer 1