مقالاتی برای کارفرمایان ژاکت سرویس

اگر کارفرما هستید، ژاکت سرویس جایی است که می توانید پروژه خود را تعریف کنید، در معرض نمایش فریلنسرها قرار دهید و فریلنسر مناسب و متخصص پروژه خود را پیدا کنید.همچنین می توانید از بین سرویس های تعریف شده توسط فریلنسر ها را متناسب با نیازتان انتخاب کنید. برای ساده تر شدن فرایند تعریف پروژه و جستجوی فریلنسر، مقالات جامع و مفیدی را ارائه داده ایم. با مطالعه این مقالات می توانید بهترین تجربه از کار با فریلنسرها در ژاکت سرویس را برای خود بسازید.

مقالات مناسب کارفرماها برای کار با فریلنسرها و برونسپاری خدمات

مقالات برگزیده

اگر صاحب یک کسب وکار باشید، احتمالاً اهداف و فعالیت های بسیار زیادی در نظر دارید که وقت انجام خیلی از آنها را ندارید. خب در این صورت طبیعتاً باید تیم خود را بزرگ تر کنید. اما مشکل اینجاست که اگر هنوز بازگشت سرمایه چندانی نداشته باشید، احتمالاً بودجه کافی برای استخدام کارمندان تمام وقت یا پاره وقت را نخواهید داشت.

برون سپاری پروژه یک ترفند مدیریتی کارآمد برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ است.  کسب و کارهای کوچک با استفاده از برون سپاری می‌توانند در بازار رقابتی باقی بمانند. این کسب و کارها بدون افزایش بیش از حد هزینه‌ها و بدون نیاز به بزرگ کردن سازمان خود می‌توانند با استفاده از برون سپاری در بازار رقابتی باقی بمانند.

به عصر فریلنسرها خوش آمدید! کار آزاد و مستقل همیشه طرفداران خود را داشته است؛ اما در دهه گذشته این نوع کسب درآمد کاملاً برای عموم مردم جا افتاده و حالا کسب و کارهای زیادی هستند که ترجیح می دهند پروژه های خود را به یک فریلنسر بسپارند تا یک کارمند ثابت.

سایر مقالات

همه کسب و کارهای کوچک که در حال گسترش هستند، کم کم به نقطه ای می رسند که نیاز به کمک بیشتر دارند، اما نمی توانند هزینه چندانی را به آن اختصاص دهند. از طرفی در طول مدیریت کسب و کار، با یک سری مسئولیت های مقطعی مواجه می شوید که به تنهایی از پس اجرای آنها بر نمی آیید.

در دنیای همیشه در حال تغییر امروز، مرز بین موفقیت و شکست یک کسب و کار هم به باریکی موست. اما یکی از راه های باقی ماندن در چارچوب موفقیت، استخدام فریلنسرها به جای کارمندان ثابت است.

اکثر کارفرماهایی که قصد کار با فریلنسرها را دارند، فقط مهارت های فنی آنها را زیر ذره بین قرار می دهند. اما بحث همکاری با یک فریلنسر متفاوت از سایر همکاری هاست. دقیقاً به همین خاطر مهارت های فنی فریلنسر نمی تواند برای موفقیت پروژه کافی باشد.

جامعه فریلنسرها مملوء از افرادی با مشخصات و مهارت های کاملاً متنوع است. به همین خاطر وقتی یک کارفرما می خواهد پروژه جدید خود را با یک فریلنسر شروع کند، با پارامترهای مختلفی رو به روست. اگر به عنوان یک کارفرما نتوانید در این مرحله انتخاب مناسبی داشته باشید، به احتمال زیاد پروژه پیش رویتان با شکست مواجه خواهد شد.

همانطور که می دانید به لطف وجود رقابت داغی که در صنایع مختلف برقرار است، عصر حاضر را می توان عصر شکوفایی کسب و کارها دانست. اما ما چطور کسب و کار خود را با این جریان طلایی همسو کنیم؟ با بهره گیری از متدهای جدید و مدرن. یکی از این متدها نیز استخدام فریلنسر برای کسب و کار است.

درک نیروی کار توسط کافرمایان، بخشی جدایی ناپذیر از موفقیت کسب و کارهاست. البته چالش مدیریت این نیرو0های کار اینجاست که واقعاً هیچ سبک مدیریتی یکسانی وجود ندارد که برای همه مشاغل بهترین نتیجه را داشته باشد.

Retry Layer 1